Вже 16 посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування пройшли стажування з вивчення тонкощів доступу до Державного земельного кадастру. Це стало можливим завдяки прийняття постанови Уряду № 205 від 21.03.2016, про затвердження порядку проведення стажування з надання безпосереднього доступу до функціоналу ДЗК.

Державні кадастрові реєстратори Головного управління, отримавши  всі необхідні документи, підтверджуючі відповідність претендентів кваліфікаційним вимогам, протягом одного дня проводили навчання посадових осіб різних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування .

Направленні спеціалісти отримали можливість надавати громадянам та юридичним особам відомості, зокрема витяги з ДЗК.

Раніше надання громадянам таких адміністративних послуг було прерогативою лише органів Держгеокадастру.

Стажування здійснювалось на безоплатній основі у Головному управлінні.

Надання витягів – це найбільш популярна послуга у сфері земельних відносин. Усього з початку року по Одеській області видано близько 20 тис. витягів з Державного земельного кадастру.

З 01.03.2016 відомості про земельні ресурси, зокрема Одеської області, для органів державної влади та місцевого самоврядування стали більш доступні з набранням чинності деяких змін до Закону України «Про Державний земельний кадастр», відповідно до яких для цих органів надається доступ до ДЗК в режимі читання.

 

Довідково:

 

Місцева держадміністрація, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради на підставі письмових заяв осіб про направлення на стажування формує перелік претендентів на проходження стажування, який надсилає до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області

До переліку претендентів на проходження стажування додаються копії письмових заяв осіб та документів, які підтверджують їх відповідність кваліфікаційним вимогам, а саме: копії документа, що посвідчує особу, трудової книжки, документів про вищу землевпорядну або юридичну освіту.

Особи можуть подавати додаткову інформацію про освіту, досвід роботи, професійний рівень і репутацію (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).

Підключення до Державного земельного кадастру здійснюється відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» та постанови Кабінету Міністрів України № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру» (із змінами).