З початку 2021 року державні кадастрові реєстратори Одещини прийняли та опрацювали 46 064 тис. заяв про надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, які надійшли у режимі онлайн.

Найчастіше зазначеною електронною послугою користувалися по земельних ділянках, розташованих на території Овідіопольського – 4387, Ананьївського – 2889, Болградського – 2880, Комінтернівського – 2850, Арцизького – 1967, Ізмаїльського – 2297, Біляївського – 2462 та Миколаївського – 1962 районів області. Отримати витяг громадяни мають можливість у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирають самі під час його замовлення.

Вартість послуги складає 5% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Усі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» витяг про будь-яку земельну ділянку на території України може отримати будь-який громадянин або юридична особа за умови їх ідентифікації.

Слід звернути увагу, що у разі звернення громадян або юридичних осіб, які не є власниками або користувачами земельної ділянки, інформацію про яку вони бажають отримати з Державного земельного кадастру, витяг надається без персональних даних власника або користувача цієї ділянки.

Також з початку жовтня 2015 року запроваджено нову електронну послугу онлайн-замовлення витягу з технічної документації  про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба.

Відомості про нормативну грошову оцінку землі необхідні під час здійснення цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них. За 2021 року цим сервісом скористалися 41 425 громадян, крім того онлайн-замовлення склали 41 650 запитів.

Довідково:

Замовлення витягів здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру та Головного управління Держгеокадастру в Одеській області.