З початку 2021 року державні кадастрові реєстратори Одещини прийняли та опрацювали 75381 тис. заяв про надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, які надійшли у режимі онлайн.
Найбільше електронною послугою: «Замовлення витягу» скористались у наступних районах області: Овідіопольський (8183), Лиманський (5468), Біляївський (4874), Болградський (3840), м. Одеса (3897), (Арцизький 3752), Ананьївський (3426), Ізмаїльський (3388), Тарутинський (3150), Білгород-Дністровський (2745), Ширяївський (2717).
Отримати витяг громадяни мають можливість у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирають самі при замовленні.
Вартість послуги складає 5% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» витяг про будь-яку земельну ділянку на території України може отримати будь-який громадянин або юридична особа за умови їх ідентифікації.
Слід звернути увагу, що у разі звернення громадян або юридичних осіб, які не є власниками або користувачами земельної ділянки, інформацію про яку вони бажають отримати з Державного земельного кадастру, витяг надається без персональних даних власника або користувача цієї ділянки.
Також з початку жовтня 2015 року запроваджено нову електронну послугу online замовлення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба.
Відомості про нормативну грошову оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них. За 2021 рік цим сервісом вже скористалися по земельним ділянкам 82 978 громадян, з яких online замовлення складають 69 133 запитів.
Довідково:
Замовлення витягів здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру та Головного управління Держгеокадастру у Одеській області.
Переглянути відео презентацію електронної послуги «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру» можна тут. (https://www.youtube.com/watch?v=yiPYxz4sgtg)