15.08.2022 року за допомогою сервісу «Zoom» відбувся онлайн семінар під головуванням Головного управління Держгеокадастру в Одеській області за участю посадових осіб управління та сертифікованих інженерів-землевпорядників області.

Основне питання, яке обговорювалося під час проведення семінару – особливості здійснення державної реєстрації земельних ділянок в умовах воєнного стану.

Учасники семінару констатували велику кількість відмов у державній реєстрації земельних ділянок надану державними реєстраторами за результатами розгляду відповідних документів про державну реєстрацію земельних ділянок за останні два місяці, після набрання чинності Закону України від 12 травня 2022 року № 2247-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану» та зазначили, що найпоширенішою причиною такої відмови є порушення підпунктів 5,6 пункту 27 розділу  10 «Перехідні положення» Земельного кодексу України.

В ході проведення семінару присутніми проаналізовані норми Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану» та застосування цього закону з урахуванням п.27, 28 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України.

Крім того службовцями ГУ Держгеокадастру в Одеській області були надані відповіді на питання у сфері державної реєстрації земельних ділянок в умовах воєнного стану, розроблення документації із землеустрою, зміна цільового призначення земель сільськогосподарського призначення, тощо.