Кадастрові реєстратори Одещини вже відкрили 186 577 поземельних книг у електронному форматі, що складає 76% від загально необхідної кількості у 2016 році.

  На сьогоднішній день для державних кадастрових реєстраторів Одеської області, окрім здійснення своїх поточних завдань, це є першочерговою задачею.

  Повністю (100%) завершено цю роботу вже у 25 територіальних органах Держгеокадастру області.

   До кінця червня 2016 року планують відкрити поземельні книги в повному обсязі ще у 5 районах.

   Найбільшу кількість поземельних книг відкривають у Біляївському районі – біля 400 щоденно.

  Відкриття поземельних книг на всі земельні ділянки забезпечить безперешкодне виконання своїх функцій нотаріусами,посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування  та здійснення принципу екстериторіальності при видачі витягів, що значно скорочує час обробки інформації та зменшує навантаження на державних кадастрових реєстраторів в частині надання відомостей з Державного земельного кадастру.

  До липня поточного року загалом по Одеській області необхідно ще перевести в електронний формат 40 831 поземельних книг.

  Довідково:

     Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів.