08.02.2022 року в Одеській обласній державній адміністрації була проведена чергова розширена апаратна нарада під головуванням Голови ОДА  Сергія ГРИНЕВЕЦЬКОГО.

На порядку денному обговорили ряд поточних робочих питань соціально-економічного характеру, одним з яких були результати діяльності Головного управління Держгеокадастру в Одеській області у 2021 році та проблемні питання, планові завдання  на 2022 рік.

Докладно з цього питання доповідала начальник Головного управління Надія Гребенюк, яка перш за все зазначила, що Одеська область є лідером виконання робіт з державної інвентаризації земель, та незважаючи на стислі терміни Головним управлінням проведено  інвентаризацію 48,9 тис. га земель державної власності та внесено відомості про них до Державного земельного кадастру.

Насамперед інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування земельних ділянок, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення Державного земельного кадастру, виявлення та виправлення помилок у відомостях Державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

 

Надія Гребенюк також розповіла про стан ведення Державного земельного кадастру, про надання платних та безоплатних адміністративних послуг, та зазначила, що за результатами 2021 року було надано 53 609 платних послуг, що принесло поповнення бюджету більш як на 6 млн 225 тисяч грн.

Крім того, в ході доповіді були підняті такі проблемні питання Головного управління, як встановлення меж населених пунктів, проведення нормативно-грошової оцінки земель, тощо.

Керівник Головного управління  наголосила на необхідності здійснення робіт щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів, оскільки  внесення відомостей про межі населених пунктів до Державного земельного кадастру є основною передумовою для усунення спірних ситуацій щодо розпорядження землями та розроблення документації з оцінки земель.

Також очільниця зазначила, що Головне управління організовує виконання робіт із землеустрою та оцінки земель, що проводяться з метою внесення відомостей до Державного земельного кадастру та акцентувала увагу Голови ОДА на проблему виділення коштів об’єднаними територіальними громадами на проведення робіт з грошової оцінки земель.

«Сподіваюся, що підняті на сьогоднішній нараді проблеми не залишаться лише словами, адже лише спільними зусиллями ми можемо досягти позитивних результатів» – зауважила Надія ГРЕБЕНЮК

За підсумками наради губернатор області доручив Головному управлінню спільно з ОДА провести додаткову спільну селекторну нараду з представниками об’єднаних територіальних громад стосовно питання виділення коштів на проведення нормативної грошової оцінки земель.