Державна антикорупційна програма покликана оздоровити сферу земельних відносин в Україні, у якій корупція все ще залишається поширеною – державні і місцеві бюджети отримають додаткові надходження, підвищиться інвестиційна привабливість країни. Процедура формування земельних ділянок, визначення розміру земельного податку та оренди державних та комунальних земель, зміна цільового призначення землі та безоплатної приватизації – саме на вирішення проблем у цих напрямках спрямована ДАП. Програма комплексно усуває ті прогалини в сфері земельних відносин, які роками гальмували розвиток громад і всієї країни. Серед заходів, які усунуть корупційні ризики: ведення документації із землеустрою та оцінки земель в електронній формі, а також встановлення єдиних вимог до їх складання;

встановлення ставок орендної плати на землю та земельного податку на основі їхньої ринкової вартості;

трансформацію безоплатної приватизації земельних ділянок в інші форми соціальної підтримки населення;

розділення повноважень між органами, які розпоряджаються землями державної власності, здійснюють контроль за їхнім використанням, регулюють землеустрій та ведуть Державний земельний кадастр.

Варто зазначити, що Мінагрополітики вже розпочало підготовку антикорупційної програми Міністерства відповідно до ДАП. З повним текстом ДАП можна ознайомитися за посиланням.