До НАЗК звертаються сотні українців, які отримують допомогу від міжнародних організацій, України або інших держав через війну. Їх хвилює єдине питання: чи треба та як саме декларувати допомогу, яку вони отримали?

Відповідаємо: декларувати грошову (матеріальну) допомогу, отриману через війну від міжнародних організацій та інших держав не потрібно. А ось грошову допомогу від України все ж необхідно зазначати в декларації.

❓Що потрібно знати про декларування грошової допомоги?

🔹Ви можете не декларувати грошову допомогу від інших країн (крім рф) та міжнародних організацій незалежно від того, чи були ви на території України, коли отримували цю допомогу.

До прикладу, декларантка отримувала соціальну грошову допомогу за державними програмами Франції від служби еміграції та інтеграції Франції, бо жила там. Або ж посадовець, який залишився в Україні, отримував грошову допомогу від Продовольчої програми ООН, яка є міжнародною урядовою організацією. В обох випадках декларувати ці кошти не треба.

Водночас ці правила стосуються ЛИШЕ грошової допомоги, яку виплачували в період дії в Україні воєнного стану.

🔹Декларувати грошову допомогу від України потрібно. Це можуть бути, наприклад, кошти, виплачені на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Це ж правило застосовується до одноразової грошової допомоги за програмою «єПідтримка» в розмірі 6500 грн.

🔹Якщо ви вже задекларували кошти від міжнародних організацій чи інших країн (крім рф) — не хвилюйтеся. Це не тягне за собою жодних юридичних наслідків.

🔗 Докладніше про те, як декларувати грошову допомогу від України та чому не потрібно декларувати допомогу від міжнародних організацій можна прочитати  за посиланням.

Нагадуємо про наші ресурси, які можуть допомогти вам із декларуванням та не тільки:

🔸База знань НАЗК.
🔸Навчальна платформа.
🔸Контакт-центр: +38 (044) 200–06–94
Технічна підтримка:support@nazk.gov.ua.

#НАЗК_пояснює