23 лютого 2017 року відбулось засідання  колегії Головного управління  Держгеокадастру в Одеській області  під головуванням першого заступника начальника Марини Савченко.

          До складу колегії входять представник центрального апарату Держгеокадастру – Несин І. М., депутат Одеської обласної ради Корженко О.В., заступник голови асоціації роботодавців в сфері землеустрою та геодезії Одеської області Устянський В. І., завідувач кафедри аграрного, земельного та екологічного права Національного університету «Одеська юридична академія» Каракаш І. І.

      За участю керівників структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру в Одеській області та керівників структурних підрозділів Головного управління у районах та м. Одесі,  керівників державних підприємств, що належать до сфери управління Головного управління.

           У роботі колегії також взяли участь спеціалісти, які нещодавно пройшли конкурсний відбір та призначені на посади до Управління  з контролю за використанням та охороню земель Головного управління .

          Керівник Головного управління Марина Савченко закликала новообраних фахівців до налагодження роботи з керівниками структурних підрозділів Головного управління у районах та м. Одесі з метою контролю за дотриманням земельного законодавства України,  щодо використання та охорони земель усіх категорій та форм власності на території свого  району.

                Відповідно до порядку денного одним із перших розглянули питання про підсумки робот Головного управління за 2016 рік.

           Заступник начальника Головного управління Сергій Вербовщук відмітив  позитивну динаміку зрушення в основних напрямах діяльності  Головного управління, зокрема зазначив, що спільними зусиллями організатора, виконавців земельних торгів та відповідних Відділів (Управлінь) Держгеокадастру у районах області у 2016 році виставлено та продано у 2 рази більше лотів у порівнянні з попередніми роками (2013-2015 роки).

20170223_4

      Враховуючи набутий позитивний досвід проведення земельних торгів за минулі роки та з метою наповнення місцевих бюджетів належною орендною платою, у 2017 році заплановано виставити на земельні торги 349 прав оренди на земельні ділянки орієнтовною площею 10,200 тис. га сільськогосподарського призначення державної власності.

                Наступним, не менш актуальним, було розглянуто питання про стан реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами.

              За інформацією  начальника відділу землеустрою та охорони земель Оксани Слайковської прийом та реєстрацію документації із землеустрою щодо ії погодження здійснюється безпосередньо органами Держгеокадастру за місцем знаходження земельної ділянки. При цьому, відтепер подати документи на погодження проекту землеустрою можна і в онлайн-режимі через e.land.gov.ua  протягом кількох хвилин.

      Оксана Богданівна зазначила, що на території Одеської області розробниками документації із землеустрою зареєстровано та направлено на погодження 3057 проектів землеустрою.

      Загалом реалізація пілотного проекту із запровадження екстериторіального погодження проектів землеустрою дозволила уникнути особистого контакту між розробником проекту землеустрою та органам, який здійснює його погодження та закриває можливості отримання неправомірної вигоди посадовцями при погодженні землевпорядної документації та вивила на новий рівень якості обслуговування фізичних та юридичних осіб, завдяки новим, зрозумілим процедурам погодження проектів землеустрою.

        Про результати обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України доповіла начальник відділу державної реєстрації об’єктів державного земельного кадастру Олена Недбалюк.  Наразі Відділами (Управліннями) Держгеокадастру в Одеській області пункти ІІ класу обстежені в повному обсязі. На  кожен пункт Державної геодезичної мережі складено картки побудови,  обстеження та оновлення пунктів та здійснено їх фотофіксацію.

20170223_3

       Виконання цієї роботи надало можливість встановити ступінь збереженості пунктів Державної геодезичної мережі України та їх придатності для використання під час здійснення топографо-геодезичних робіт, кадастрової зйомки під час оформлення громадянам та юридичним особам документів на земельні ділянки.

            Після детального розгляду, по кожному з поставлених на колегії питань винесені окремі рішення та надані відповідні доручення, які спрямовані на виконання поставлених державою завдань. Голова колегії Марина Савченко, підсумовуючи роботу установи за динний період, зазначила позитивну динаміку Головного управління, але й наголосила на тих напрямах діяльності, які ще вимагають уваги та плідної роботи.