Сьогодні у приміщенні ДП «Одеського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою» відбулась чергова розширена апаратна нарада Головного управління Держгеокадастру в Одеській області  під головуванням першого заступника начальника Марини Савченко. Серед присутніх були керівники структурних підрозділів та територіальних органів Головного управління, а також керівники державних підприємств, 6_____20161223_101940що належать до сфери управління Головного управління.

Всього в рамках розширеної апаратної наради розглянуто п’ять питань, зокрема:

  • завершення відкриття поземельних книг на земельні ділянки, відомості про які в державному земельному кадастрі наявні не в повному обсязі (пакетно завантажені);
  • про надання у власність земельних ділянок та про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО;
  • про стан ведення Державного фонду документації із землеустрою;
  • про результати проведеного моніторингу діючих договорів оренди земельних ділянок с/г призначення державної власності, які були укладені до 2015 року на предмет розміру орендної плати та закінчення строку дії договору оренди.

Та інші, не менш важливі питання.

Одним із найактуальніших питань засідання було надання у власність земельних ділянок та про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО. За даними начальника відділу розпорядження землями сільськогосподарського призначення Наталії  Булат до Головного управління   надійшли 3457 заяви  від військовослужбовців на отримання земельних ділянок. В результаті розгляду надано 2573 дозволів на розробку землевпорядної документації. Безпосередньо у власність учасники АТО вже отримали 376 земельних ділянок. Їх загальна площа складає 486,68 гектара.

Також на виконання окремого доручення 5____голови Держгеокадастру та протоколу рішення Колегії від 29 липня 2016 року № 2/3, а саме: визначення нових земельних масивів для передачі земельних ділянок учасникам антитерористичної операції на сьогодні зарезервовано 91 земельних масивів на орієнтовну площу 1548,74 га для подальшої передачі земельних ділянок учасникам АТО.

Резервування земельних масивів для учасників антитерористичної операції проводиться за принципами близькості до інфраструктури та до населених пунктів.

Про стан ведення Державного фонду документації із землеустрою доповів начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління
Ігор Яковлєв. Як пояснив начальник управління, Державний фонд документації із землеустрою буде більш ефективним у разі наявності всіх документів в електронному вигляді – це надасть  можливість з одного боку зберегти наявні документи, а з іншого – доступ населення до інформації, що міститься в них.

Зокрема, у даному напрямку в області активно ведуться роботи з переведення всіх матеріалів, що зберігаються у Державному фонді документації із землеустрою в електронний вигляд, до яких залучені всі територіальні органи Держгеокадастру районах та містах Одеської області.7_____20161223_104808

Територіальними органами Держгеокадастру у районах та містах Одеської області станом на
19 грудня 2016 року переведено в електронний вид 87,5% від загальної кількості документацій, що становить 301,6тис. документацій.

Наступним розглядали питання забезпечення відкриття поземельних книг на земельні ділянки, відомості про які внесено до Державного земельного кадастру як «пакетно завантажені». Так станом на 23.12.2016, за  інформацією начальника відділу державної реєстрації об’єктів державного земельного кадастру Олени Недбалюк лідерами по відкриттю поземельних книг є Біляївський 9 367 та Любашівський 4 135 райони.

За результатами засідання надані відповіді доручення та по кожному з заслуханих питань визначені пріоритети діяльності та перспективи подальших дій.

20161223_124236
      Після завершення розширеної апаратної наради представники Головного управління та  територіальних органів Держгеокадастру, а також відокремленого підрозділу Громадської організації «Всеукраїнська спілка сертифікованих інженерів – землевпорядників» Одеської області провели спільну нараду, на якій розглянули нагальне питання  реалізація пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Присутні обговорювали проблеми, які виникають під час  екстериторіального погодження проектів землеустрою та висловлювали свої пропозиції щодо покращення його результатів.20161223_125831

«Налагодження конструктивного діалогу та обмін досвідом допоможе нам побудувати ефективну та злагоджену роботу, що в свою чергу дозволить громадянам отримувати якісні послуги» – відмітила перший заступник начальника Головного управління Марина Савченко.