З початку 2022 року державні кадастрові реєстратори Одещини прийняли та опрацювали 23859 заяв про надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, які надійшли у режимі онлайн.

 

Найбільше електронною послугою: «Замовлення витягу» скористались у наступних районах області: Овідіопольський (3084), Лиманський (2219), Біляївський (2150), м. Одеса (1744), Ізмаїльський (1294), Болградський (1291), Білгород – Дністровський (1187), Роздільнянський (1122).

 

Отримати витяг громадяни мають можливість у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирають самі при замовленні.

 

Вартість послуги складає 5% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.

 

Відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» витяг про будь-яку земельну ділянку на території України може отримати будь-який громадянин або юридична особа за умови їх ідентифікації.

 

Слід звернути увагу, що у разі звернення громадян або юридичних осіб, які не є власниками або користувачами земельної ділянки, інформацію про яку вони бажають отримати з Державного земельного кадастру, витяг надається без персональних даних власника або користувача цієї ділянки.

 

Також з початку жовтня 2015 року запроваджено нову електронну послугу online замовлення витягу з технічної документації  про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба.

 

Відомості про нормативну грошову оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них. З початку 2022 року цим сервісом вже  скористалися по земельним ділянкам 80 646 громадян, з яких online замовлення складають 72632 запити.