З липня 2015 року на Публічній кадастровій карті запроваджено електронну послугу замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, яка дала можливість скоротити процедуру оформлення заяви до декількох хвилин, а розрізнення функції реєстрації цієї заяви та обробки звело до мінімуму можливість зловживань.

На території Одеської області за цей період on-line замовлення здійснили 3501 громадянина.

Найбільше електронною послугою скористались по земельним ділянкам Овідіопольського 925, Комінтернівського 750, Білгород – Дністровського 268, Татарбунарського 179, Біляївський 189 районах області та у м. Одесі 364.

Отримати витяг громадяни могли у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирали самі при замовленні.

Вартість послуги складає 68,90 гривні. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.

Раніше замовлення витягу відбувалося лише за місцем безпосереднього розташування ділянки, що призводило до втрат часу та створювало корупційні ризики, оскільки етап подачі заяви та видачі результатів знаходився під контролем одного кадастрового реєстратора, наразі це повність виключено адже немає безпосереднього контакту з реєстратором.

Також з початку жовтня 2015 року запроваджено нову електронну послугу
он-лайн замовлення витягу про нормативну грошову оцінку землі. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба. Відомості про нормативну грошову оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них.

За цей період даним сервісом на території Одеської області вже скористались більше 1194 осіб.

 

Довідково:

Замовлення витягів здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру та Головного управління Держгеокадастру у Одеській області.

Переглянути відео презентацію електронної послуги «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру» можна тут.