Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2020 № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та відповідно до наказу Держгеокадастру від 17.11.2020 № 485 «Деякі питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності до комунальної власності» та з метою прискорення децентралізації у сфері земельних відносин та забезпечення територіальних громад земельними ресурсами, Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області проведено роботу щодо виявлення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності та формування переліків таких земельних ділянок, які можливо передати у комунальну власність відповідно до статті 117 Земельного кодексу України.

Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області продовжується процес передачі земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів із державної власності у комунальну. Передачі земель проводяться за участю начальника Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Кукола Дмитра Михайловича та голів й представників об’єднаних територіальних громад.

Загалом Головним управлінням було передано 15 918 земельних ділянок загальною площею 178 215,5428 га вісімдесят двом об’єднаним територіальним громадам.

На цьому процес передачі земель із державної у комунальну власність не завершується й за мірою проведення інвентаризації та формування земельних ділянок вони будуть передані громадам. З переліком вже переданих земельних ділянок об’єднаним територіальним громадам можна ознайомитися у розділі «Передача земель громадам»