31 травня 2016 року відбулась чергова розширена апаратна нарада Головного управління Держгеокадастру в Одеській області під головуванням першого заступника начальника Марини Савченко. Серед присутніх були кеики структурних підрозділів та територіальних органів Головного управління, а також керівники державних підприємств що належать до сфери управління Головного управління. Всього в рамках розширеної апаратної наради розглянуто сім питань, зокрема: відкриття поземельних книг на земельні ділянки, замовлення витягів в он-лайн режимі, проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Одеської області, стан ведення Державного фонду документації із землеустрою та інші не менш важливі питання.
Першочергову задачу, яку ставить Головне управління перед кадастровими реєстраторами Одещини, окрім здійснення своїх поточних завдань, є відкриття поземельних книг. За інформацією начальника відділу наповнення та ведення державного земельного кадастру Головного управління Олени Недбалюк, на сьогодні, у електронному форматі вже відкрито 165 246 поземельних книг, що складає 67 % від загально необхідної кількості у 2016 році. 100% завершили цю роботу вже у 25 районах Одеської області з 30.
Відкриття поземельних книг на всі земельні ділянки забезпечить безперешкодне виконання своїх функцій нотаріусами та здійснення принципу екстериторіальності при видачі витягів, що значно скорочує час обробки інформації та зменшує навантаження на державних кадастрових реєстраторів в частині надання відомостей з Державного земельного кадастру.
В ході обговорення перший заступник начальника Головного управління Марина Савченко заслухала пояснення керівників територіальних органів, щодо результатів виконання доручення та наголосила на особистій відповідальності кожного.
Наступним, не менш актуальним, було розглянуто питання про роботу електронного сервісу он-лайн послугу замовлення витягів. З липня 2015 року на Публічній кадастровій карті запроваджено електронну послугу замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, яка дала можливість скоротити процедуру оформлення заяви до декількох хвилин, а розрізнення функції реєстрації цієї заяви та обробки звело до мінімуму можливість зловживань. На території Одеської області за цей період on-line замовлення здійснили 3857 громадянина.
Найбільше електронною послугою скористались по земельним ділянкам Овідіопольського 1032, Комінтернівського 867, Білгород – Дністровського 271, Татарбунарського 202, Біляївського 217 район області та у м. Одесі 392.Також з початку жовтня 2015 року запроваджено нову електронну послугу он-лайн замовлення витягу про нормативну грошову оцінку землі. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба. Відомості про нормативну грошову оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них.
За цей період даним сервісом на території Одеської області вже скористались більше 1194 осіб.
Про стан ведення Державного фонду документації із землеустрою доповідала Оксана Слайковська. За ії інформацією на сьогодні переведено в електронний вид більше 72 % документацій із землеустрою від їх загальної кількості.
Виконаннаних робіт завершено у територіальних підрозділах Держгеокадастру на території Ананьївського, Балтського, Березівського, Болградського, Котовського, Красноокнянського, Савранського, Татарбунарського районів, а також містах Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Іллічівськ, Одеса.
Також виконання даних робішальному етапі (у процентному співвідношенні відскановано 80 – 99%) у територіальних підрозділах Держгеокадастру на території Любашівського, Арцизького, Саратського, Іванівського, Ширяївського, Кодимського, Кілійського, Ренійського, Великомихайлівського та Фрунзівського районів.
По кожному з заслуханих питань наради були визначені пріоритети діяльності та перспективи подальших дій, а також надані відповідні доручення.