На виконання окремого доручення в.о. голови Держгеокадастру відділами у Болградському, Ізмаїльському та Тарутинському районах Головного управління Держгеокадастру в Одеській області проведено обстеження геодезичних пунктів Геодезичної мережі Дуги Струве.
Дуга Струве – це мережа з триангуляційних пунктів, які представляють собою закладені в землю кам’яні куби з довжиною ребра 2 метри, протяжністю більше 2820 кілометрів. Спочатку створювалася з метою створення точних карт для військових цілей. Надалі була використана з метою визначення параметрів Землі, її форми і розміру. Названа по імені творця – російського астронома Фрідріха Георга Вільгельма Струве (Василя Яковича Струве). Прокладання Геодезичної Дуги Струве почалося на початку 19 століття.
Точність вимірювань Струве була дуже висока: їх перевірка супутниковими методами в XX столітті показала похибка всього на 2 см.
На даний час геодезичні пункти Геодезичної мережі Дуги Струве можна знайти на території таких країн, як Норвегія, Швеція, Фінляндія, Росія, Естонія, Латвія, Литва, Білорусія та Молдова.
На території Одеської області знаходяться 10 геодезичний пунктів Геодезичної мережі Дуги Струве (інформація надана ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії»).
Матеріали обстеження геодезичних пунктів Геодезичної мережі Дуги Струве передано до Департаменту топографо-геодезичної і картографічної діяльності Держгеокадастру для подальшої передачі до адміністратора банку геодезичних даних.