Уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відповідне рішення було ухвалено сьогодні, 31 січня, на засіданні Кабінету Міністрів за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
Як зазначив Прем’єр-міністр, оскільки парламентська дискусія з цього питання затягується, Уряд знайшов механізм, який в межах чинного законодавства дозволяє передати землі сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад.
«Ми маємо ОТГ повноцінно передати землі для того, щоб вони повноцінно управляли цими землями. Я обіцяв, що землі будуть передані і це рішення буде виконано. З завтрашнього дня жоден геокадастр країни не має права приймати одноосібні рішення», – наголосив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Презентуючи механізм передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк зазначив, що алгоритм дій не складний і включає 4 етапи.
Зокрема, це – клопотання ОТГ до відповідного головного управління Держгеокадстру про передачу земель; інвентаризація земель в межах ОТГ; реєстрація земельних ділянок у кадастрі; передача земель в комунальну власність.
Щодо таймінгу, то процес розпочнеться вже завтра та триватиме до кінця року. Першу передачу земель планується здійснити уже в березні цього року.
Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua).
Довідково:
За даними Мінрегіону, в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться орієнтовно 759 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які потенційно можуть бути передані у комунальну власність.
Прийняте Урядом рішення удосконалить механізм управління у сфері земельних ресурсів, дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю. У свою чергу, це стимулюватиме територіальні громади до добровільного об’єднання з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування.