29 липня поточного року відбулось засідання колегії Головного управління Держгеокадастру в Одеській області під головуванням першого заступника начальника Марини Савченко.
Серед присутніх були запрошені представник центрального апарату Держгеокадастру – начальник відділу внутрішнього аудити Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Несин Ірина Миколаївна, заступник голови асоціації роботодавців в сфері землеустрою та геодезії в Одеської області Устянський Валерій Іванович, керівники структурних підрозділів та територіальних органів Головного управління, керівники державних підприємств, що належать до сфери управління Головного управління, а також прийняв участі завідувач сектору Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Сторожук Микола Миколайович.
Обговорювалися основні напрями діяльності, зокрема:
- питання відкриття поземельних книг на земельні ділянки, які зареєстровані в Державному земельному кадастрі, але поземельні книги на які не відкриті;
- надання у власність земельних ділянок та про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО;
- стан продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення;
- надання адміністративних послуг державними кадастровими реєстраторами через центри надання адміністративних послуг.
Та інші не менш важливі питання, по кожному з яких були визначені пріоритети діяльності та перспективи подальших дій.
На сьогодні, за інформацією начальника відділу наповнення та ведення державного земельного кадастру Олени Недбалюк, опрацьовано 235 539 земельних ділянок, тобто 96%, від загально необхідної кількості у 2016 році. З них поземельні книги відкрито на 214 170, що складає 87 % та на 21 369 (9%) земельних ділянок неможливо відкрити. В доповіді були зазначені та розраховані показники результатів виконання цього доручення в розрізі районів області.
Керівником відділу також були відзначені територіальні органи, які сумлінно підійшли до виконання доручення, та вже 100% його завершили, це Відділи (Управління) Держгеокадастру у Арцизькому, Березівському, Великомихайлівському, Іванівському, Котовському, Миколаївському, Ренійському, Савранському, Саратському, Тарутинському, Татарбунарському, Фрунзівському, Роздільнянському, Болградському районах, та у містах Іллічівськ, Ізмаїл, Білгород-Дністровський та Одеса.
В ході обговорення керівник Головного управління Держгеокадастру в Одеській області Марина Савченко заслухала пояснення начальників територіальних органів, щодо результатів виконаної роботи та наголосила на особистій відповідальності кожного.
Одним із найактуальніших питань колегії було надання у власність земельних ділянок та про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО. За даними начальника відділу розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності управління землеустрою та охорони земель Наталії Булат до Головного управління надійшли 2593 заяви від військовослужбовців на отримання земельних ділянок. В результаті розгляду надано 1857 дозволів на розробку землевпорядної документації. У власність учасникам АТО Головним управлінням надано 222 земельних ділянок площею 247,83 га. Також керівник зауважила, що постійно ведеться робота щодо визначення інших привабливих земельних ділянок для учасників АТО, які щоденно розміщуються на офіційному сайті Головного управління.
Начальник юридичного управління Олена Тодощак у своєму виступі проінформувала про стан надання адміністративних послуг державними кадастровими реєстраторами через центри надання адміністративних послуг. Згідно інформації керівника між кадастровими реєстраторами Відділів (Управлінь ) Держгеокадастру в Одеській області та відповідними центрами надання адміністративних послуг добре налагоджена взаємодія.
Найпопулярнішими адміністративними послугами, які надаються державними кадастровими реєстраторами територіальних органів Держгеокадастру у районах та містах Одеської області через центри надання адміністративних послуг є, зокрема:
- державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру ;
- надання відомостей Державного земельного кадастру у формі витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;
- виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру, допущеної органом, що здійснює його ведення, видачею витягу.
Після детального розгляду, по кожному з поставлених на колегії питань винесені окремі рішення та надані відповідні доручення, які спрямовані на виконання поставлених державою завдань.