За І півріччя 2017 року до місцевих бюджетів області надійшло 912,827 млн. гривень від плати за землю, в тому числі: надходження від сплати земельного податку становлять – 413,989 млн. грн., від орендної плати – 498,868 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року надходження від плати за землю у І півріччі 2017 року збільшилися на 16,4%.

Надходження від плати за землю за І півріччя 2017 року та аналогічний період 2016 року, млн. гривень

     Плата за землю є похідною від нормативної грошової оцінки, яка є базою оподаткування та розраховується територіальними структурними підрозділами Головного управління Держгеокадастру в Одеській області. Також цей показник є базою для справляння інших обов’язкових платежів – державного мита при обміні, даруванні, у деяких випадках спадкування земельних ділянок, визначення втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

         Нормативна грошова оцінка щорічно індексується на коефіцієнт інфляції та проводиться не рідше ніж раз на 5-7 років для земель населених пунктів і сільськогосподарського призначення та не рідше ніж 7-10 років по землям несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів).

        Зважаючи, що проведення нормативної грошової оцінки земель забезпечує стабільне зростання бюджетних доходів, Головним управлінням спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування області, вжито заходів щодо забезпечення чинною нормативною грошовою оцінкою земель усіх 1176 населених пунктів області.

        Крім того, з 1 січня 2015 року по Овідіопольському району та з 1 січня 2016 року по решті районам області, за виключенням Лиманського, наявна чинна нормативна грошова оцінка земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів).

        Разом з тим, відповідно до Методики та Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, які набули чинності у поточному році, нагальним питанням є проведення суцільної нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення адміністративних районів області. Востаннє така оцінка проводилась більше 20 років тому – ще у 1995 році.

         З урахуванням того, що земельні платежі є одним із основних джерел надходжень до місцевих бюджетів, 100% забезпечення чинною нормативною грошовою оцінкою усіх земель та земельних ділянок в межах області є одним із пріоритетних напрямків роботи Головного управління.