29 вересня 2016 року відбулась чергова розширена апаратна нарада Головного управління Держгеокадастру в Одеській області  під головуванням першого заступника начальника Марини Савченко. Серед присутніх були керівники структурних підрозділів та територіальних органів Головного управління, а також керівники державних підприємств, що належать до сфери управління Головного управління.

           Всього в рамках розширеної апаратної наради розглянуто сім питань, зокрема:

  • відкриття поземельних книг на земельні ділянки;
  • надання у власність земельних ділянок та про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО;
  • про стан підготовки та продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності;
  • про результати обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України.

       Та інші не менш важливі питання, по кожному з яких були визначені пріоритети  діяльності та перспективи  подальших дій.

           На сьогодні, за інформацією начальника відділу наповнення та ведення державного земельного кадастру Олени Недбалюк, кадастровими  реєстраторами Одещини завершено доручення Держгеокадастру та за 2015-2016 роки відкрито  523 223 поземельні книги у електронному форматі. Таким чином Одеська область одною із перших в повному обсязі виконала доручення Держгеокадастру щодо відкриття поземельних книг на земельні ділянки.

              Найбільшу кількість поземельних книг відкрили у Овідіопольському 50 119, Біляївському 41 493, Болградському 46 391, Комінтернівському 41 561, Білгород – Дністровському 28 164, Тарутинському 22 433, Ізмаїльському 21 031 та Арцизькому 19 650 районах Одеської області.

         В ході обговорення Марина Савченко відмітила злагоджену роботу Відділів (Управлінь) в районах та містах Одеської області, та подякувала керівникам територіальних органів за величезну працю, яка дозволила Головному управлінню показати найкращий результат серед органів Держгеокадастру України.2_20160929_104213                            Одним із найактуальніших питань засідання було надання у власність земельних ділянок та про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО.                    За даними начальника відділу розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності управління землеустрою та охорони земель Наталії  Булат до Головного управління   надійшли 2927 заяви  від військовослужбовців на отримання земельних ділянок. В результаті розгляду надано 2147 дозволів на розробку землевпорядної документації. У власність  учасникам АТО Головним управлінням надано 261 земельних ділянок площею 306,62 га. Постійно ведеться  робота щодо визначення інших привабливих земельних ділянок для учасників АТО,  які щоденно розміщуються на офіційному сайті Головного управління.

            Керівник відомства Марина Савченко попередила кожного керівника про особисту відповідальність та наголосила на обов’язковому дотриманні першочергового надання учасникам антитерористичної операції будь-якої інформації з питань надання земельних ділянок у власність.1_ 20160929_104149                                                 Про стан підготовки та продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності доповіла начальник відділу ринку  та оцінки земель Ганна  Ташева.

         В Одеській області з 29 серпня по 2 вересня 2016 року проведено земельні торги з продажу прав на оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

           За результатами проведених земельних торгів продано 43 права оренди земельних ділянок загальною площею 1275,7681 га сільськогосподарського призначення державної власності.

          При стартових розмірах річної орендної плати у розмірі 8%  від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що становила 2 650 400,00 грн. розмір річної орендної плати за результатами торгів склав 4 973 035,00 грн., що становить  15,01 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, у грошовому виразі складає 3 898,07 грн./га.

            Встановлена за результатами торгів орендна плата у 4 рази вище плати, що вносилась за користування зазначеними земельними ділянками до проведення земельних торгів та середньої орендної плати сільськогосподарських угідь по області .5_20160929_100949                                                        За результатами торгів найвищі ставки оренди від нормативної грошової оцінки встановлено у Біляївському (18,52%), Великомихайлівському (17,80%), Роздільнянському (16,37%) та Савранському (19,94%) районах.

      Наступні земельні торги по Одеській області планується провести у листопаді  поточного року.

         По кожному з заслуханих питань наради  визначені пріоритети діяльності та перспективи подальших дій, а також надані відповіді доручення.