29 вересня, у приміщенні Одеського інституту землеустрою, відбулась спільна семінар-нарада Головного управління Держгеокадастру в Одеській області та громадської організації «Всеукраїнської спілки сертифікованих інженерів-землевпорядників у Одеській області».

         У заході прийняли участь розробники документацій із землеустрою, сертифіковані інженери-землевпорядники Одеської області, керівники структурних підрозділів Головного управління та територіальних органів Держгеокадастру у районах та містах Одеської області.

         20160929_123150 Першою привітала присутніх у своїй вступній промові перший заступник начальника Головного управління Марина Савченко.

        Про мету створення та основні завдання громадської організації «Всеукраїнська спілка сертифікованих інженерів-землевпорядників», а також порядок проведення підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників доповів голова громадської організації «Всеукраїнської спілки сертифікованих інженерів-землевпорядників у Одеській області» Павло Пастушенко.

         Та найбільш жваве обговорення викликала у присутніх доповідь заступника начальника Головного управління Сергія Вербовщука про основні засади реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Держгеокадастру, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру».20160929_123040

         Також вказаним нормативним актом затверджено Тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період реалізації пілотного проекту, який вступить в дію з 1 жовтня 2016 року.

         В рамках зазначеного порядку територіальний орган Держгеокадастру, який погоджуватиме проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки, буде обиратися за випадковим принципом за допомогою програми електронного документообігу відомства.

         В ході обговорення представники Головного управління відповідали на всі питання присутніх та покроково і детально роз’яснили порядок подачі документації, її обробки та в подальшому видачі висновку за новим принципом, а також в цілому алгоритм дій експертів органів Держгеокадастру, яких обере програма для прийняття рішення.

         За словами Сергія Вербовщука така система дозволить уникнути особистого контакту між розробником проекту землеустрою та органом, який здійснює його погодження та закриває можливості отримання неправомірної вигоди посадовцями при погодженні землевпорядної документації.

         Керівництвом Головного управління також зауважено, що окрім потужного антикорупційного ефекту, реформа сприятиме і підвищенню рівня кваліфікації спеціалістів. Передбачено, що погодження проектів землеустрою здійснюватиметься виключно тими працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які відповідають критеріям, встановленим статтею 23 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації», успішно здали кваліфікаційний іспит у Держгеокадастрі та визначені експертами державної експертизи.

         «Тільки злагоджена та активна співпраця між органами Держгеокадастру та розробниками документації із землеустрою дозволь ефективно реалізувати пілотний проект та відчути всі його переваги» наголосила керівник відомства Марина Савченко, та зауважила, що документи територіальними органами будуть прийматись у штатному режимі без змін.

       Позитивний відгук землевпорядників отримало заплановане впровадження функціоналу для перевірки стадії погодження проекту землеустрою за допомогою офіційного веб-сайту Держгеокадастру за реєстраційними атрибутами, зазначеними на копії опису.

         За результатами всі присутні відмітили важливість проведення таких заходів та виявили бажання в подальшому проводити аналогічні наради для вирішення питань, які ймовірно будуть виникати в процесі становлення пілотного проекту.

Довідково посилання:

   Тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Держгеокадастру, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 № 580