Кадастрові реєстратори Одещини за 2015-2016 роки відкрили  523 223 поземельні книги у електронному форматі. Таким чином одними із перших в повному обсязі виконали доручення Держгеокадастру щодо відкриття поземельних книг на земельні ділянки.

        Для державних кадастрових реєстраторів Одеської області, окрім здійснення своїх поточних завдань, це було  першочерговою задачею.

         Найбільшу кількість поземельних книг відкрили у Овідіопольському 50 119, Біляївському 41 493, Болградському 46 391, Комінтернівському 41 561, Білгород – Дністровському 28 164, Тарутинському 22 433, Ізмаїльському 21 031 та Арцизькому 19 650 районах Одеської області.

      Відкриття поземельних книг на всі земельні ділянки забезпечує безперешкодне виконання своїх функцій нотаріусами, посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування та здійснення принципу екстериторіальності при видачі витягів, що значно скорочує час обробки інформації та зменшує навантаження на державних кадастрових реєстраторів в частині надання відомостей з Державного земельного кадастру.

Довідково:

        Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів.