Кадастрові реєстратори Одещини вже відкрили 165 246 поземельних книг у електронному форматі, що складає 67% від загально необхідної кількості у 2016 році.

На сьогоднішній день для державних кадастрових реєстраторів Одеської області, окрім здійснення своїх поточних завдань, це є першочерговою задачею.

Повністю (100%) завершено цю роботу вже у 23 територіальних органах Держгеокадастру області.

До кінця травня 2016 року планують відкрити поземельні книги в повному обсязі ще у 7 районах.

Найбільшу кількість поземельних книг щоденно відкривають у Біляївському (біля 500), Білгород-Дністровському (біля 250), Болградському (біля 200) районах.

Відкриття поземельних книг на всі земельні ділянки забезпечить безперешкодне виконання своїх функцій нотаріусами та здійснення принципу екстериторіальності при видачі витягів, що значно скорочує час обробки інформації та зменшує навантаження на державних кадастрових реєстраторів в частині надання відомостей з Державного земельного кадастру.

До червня поточного року загалом по Одеській області необхідно ще перевести в електронний формат 64 140 поземельних книг.

 

Довідково:

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів.