15 червня 2021 року з метою надання кваліфікованих роз’яснень нових положень земельного законодавства та обговорення проблемних питань у земельній галузі, Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області вже вдруге було ініційовано проведення онлайн-семінару з об’єднаними територіальними громадами Одеської області.

Зустріч відбулася за головуванням першого заступника начальника Головного управління – Стеценко Надії Олексіївни за участі всіх об’єднаних територіальних громад та відповідальних співробітників Головного управління Держгеокадастру в Одеській області.

Конференція була проведена у форматі «запитання-відповідь». Такий формат проведення онлайн-зустрічі дозволив спеціалістам Головного управління надати кваліфіковані й ґрунтовні відповіді на питання, що виникають у голів й представників ОТГ та землевпорядників щодо земельних відносин. Серед основних питань щодо піднімалися учасниками семінару:

– Розпорядження землями за межами населених пунктів.
– Перереєстрація земельних ділянок повноважень, право власності на які було зареєстровано за державою.
– Надання органам місцевого самоврядування повноважень, щодо державного контролю за використанням та охороною земель.
– Запровадження нових видів документації із землеустрою та спрощеного оформлення її взагалі.
– Формування земельних ділянок за матеріалами інвентаризації.
– Відведення земельних ділянок фізичним та юридичним особам, зміна цільового призначення та поділ земельних ділянок.
– Проведення земельних аукціонів.

Надалі Головним управлінням будуть проводитися аналогічні конференції у разі необхідності. Головне управління завжди надає та готове надавати кваліфіковану інформаційну допомогу щодо питань у земельних відносинах для органів місцевого самоврядування та усіх бажаючих у подальшому.