24 березня 2023 року в Головному управлінні Держгеокадастру в Одеській області (далі – ГУ) під головуванням Сектору запобігання та протидії корупції за допомогою сервісу «Zoom» проведено внутрішній навчальний захід за тематикою: «Декларування в умовах воєнного стану».

На семінарі були присутні працівники всіх структурних підрозділів ГУ.

Головна мета семінару – ознайомлення персоналу з вимогами законодавства щодо декларування в умовах воєнного стану.

Попри війну та наразі необов’язкову подачу декларацій, НАЗК рекомендує посадовцям не затягувати з декларуванням.

Навесні минулого року відтермінування подання декларацій стало обґрунтованим кроком, оскільки на початку повномасштабного вторгнення неможливо було це зробити якісно та вчасно. Тоді НАЗК виступило одним із ініціаторів відстрочки декларування. Зараз ситуація змінилася, і питання його повернення стало надзвичайно актуальним.

В ході проведення семінару його учасники обговорили такі важливі та актуальні питання декларування як: коли у 2023 році потрібно подавати електронну декларацію та інші документи до реєстру; нова форма декларації; нова функція «Дані для декларації»; декларування окремих об’єктів під час воєнного стану; типові помилки при заповненні декларації, чи потрібно декларувати «ковідну тисячу» та багато інших питань декларування.

Підводячи підсумки навчального заходу, було зазначено що наразі на розгляді у Верховній Раді України перебуває законопроект про відновлення електронного декларування, який враховує особливості умов воєнного стану та висловлено сподівання, що найближчим часом він буде розглянутий та відповідний закон набуде чинності.

Оскільки, якщо буде розрив на рік у процесі декларування, це нівелює можливість доведення неправомірної діяльності та отримання неправомірної вигоди.

Крім того, Сектором запобігання та протидії корупції під час проведення семінару наголошено, що для максимально комфортної кампанію декларування Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало оновлену редакцію роз’яснень, що охоплює понад 200 найпоширеніших питань.

У роз’ясненнях можна знайти відповіді як на традиційні питання про те, як правильно декларувати спадщину, так і на ті, які почали виникати в декларантів лише минулого рокую

З роз’ясненнями можна ознайомитися в Базі знань НАЗК за посиланням