З початку 2021 року державні кадастрові реєстратори Одещини прийняли та опрацювали 69083 тис. заяв про надання витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, які надійшли у режимі онлайн.
Найбільше електронною послугою: «Замовлення витягу» скористались у наступних районах області: Овідіопольський (7365), Лиманський (4911), Біляївський (4382), Болградський (3611), м. Одеса (3493), Ананьївський (3320), Арцизький (3319), Ізмаїльський (3388), Тарутинський (2990), Ширяївський (2553), Миколаївський (2393)
Отримати витяг громадяни мають можливість у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирають самі при замовленні.
Вартість послуги складає 5% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» витяг про будь-яку земельну ділянку на території України може отримати будь-який громадянин або юридична особа за умови їх ідентифікації.
Слід звернути увагу, що у разі звернення громадян або юридичних осіб, які не є власниками або користувачами земельної ділянки, інформацію про яку вони бажають отримати з Державного земельного кадастру, витяг надається без персональних даних власника або користувача цієї ділянки.
Також з початку жовтня 2015 року запроваджено нову електронну послугу online замовлення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба.
Відомості про нормативну грошову оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них. За 2021 рік цим сервісом вже скористалися по земельним ділянкам 75 387 громадян, з яких online замовлення складають 62 136 запитів.
Довідково:
Замовлення витягів здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру та Головного управління Держгеокадастру у Одеській області.
Переглянути відео презентацію електронної послуги «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру» можна тут. (https://www.youtube.com/watch?v=yiPYxz4sgtg)