З липня 2015 року на Публічній кадастровій карті запроваджено електронну послугу замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, яка дала можливість скоротити процедуру оформлення заяви до декількох хвилин, а розрізнення функції реєстрації цієї заяви та обробки звело до мінімуму можливість зловживань.

  На території Одеської області за цей період on-line замовлення здійснили 5334 громадянина.

 Найбільше електронною послугою скористались по земельним ділянкам Овідіопольського 1493, Комінтернівського 1237, Біляївського 342, Білгород – Дністровського  322, Татарбунарського  225 районів області та у м. Одесі  584.

  Отримати витяг громадяни могли у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирали самі при замовленні.

      Вартість послуги складає 68,90 гривні. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.

    Тепер відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» витяг про будь-яку земельну ділянку на території України може отримати будь-який громадянин або юридична особа за умови їх ідентифікації.

    Слід звернути увагу, що в разі звернення громадян або юридичних осіб, які не являються власниками або користувачами земельної ділянки, інформацію про яку вони бажають отримати з Державного земельного кадастру, витяг надається без персональних даних власника або користувача цієї ділянки.

     Раніше замовлення витягу відбувалося лише за місцем безпосереднього розташування ділянки, що призводило до втрат часу та створювало корупційні ризики, оскільки етап подачі заяви та видачі результатів знаходився під контролем одного кадастрового реєстратора, наразі це повність виключено адже немає безпосереднього контакту з реєстратором.

  Також з початку жовтня 2015 року з технічної документації запроваджено нову електронну послугу он-лайн замовлення витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба. Відомості про нормативну грошову оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них.

     З початку року цим сервісом на території Одеської області вже  скористались по  1194 земельним ділянкам.

Довідково:

     Замовлення витягів здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру та Головного управління Держгеокадастру у Одеській області.

    Переглянути відео презентацію електронної послуги «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру» можна тут.