Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489 затверджено новий Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 1647/29777 (далі – Порядок).

Зазначений Порядок набуває чинності з 1 січня 2017 року та визначає процедуру проведення нормативної грошової оцінки всіх категорій земель та земельних ділянок населених пунктів (за винятком земель сільськогосподарського призначення та земельних ділянок водного фонду, що використовуються для риборозведення).

Принциповою відмінністю положень нового Порядку у порівнянні з вимогами попереднього є визначення коефіцієнта, який характеризує функціональне використання земельної ділянки – Кф на підставі Класифікації видів цільового призначення земель.

При цьому, для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру та у разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 2,0.

Також Порядком змінено форму витяга з технічної документації про нормативну грошову оцінку та встановлено форму заяви, за якою надається адміністративна послуга.

Довідково:

Витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок видаються територіальним органом Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки на безоплатній основі у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дня надходження відповідної заяви (пункт 21 Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів)

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України видача витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюється через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.

Крім того, на території Одеської області запроваджено систему он-лайн замовлень по видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які внесені до Державного земельного кадастру, через Публічну кадастрову карту України http://map.lаnd.gov.ua/kadastrova-karta, яка знаходиться на офіційному сайті Держгеокадастру. Дана послуга надається виключно для земельних ділянок відображених на Публічній кадастровій карті, тобто відомості про які внесені до Державного земельного кадастру.