В ході проведення земельних торгів, призначених на 16 та 17 серпня, досягнуто максимальної ставки та розміру річної орендної плати за 6 років здійснення повноважень Головним управлінням як організатора земельних торгів.

Так, максимальна ставка річної орендної плати досягла 87,71% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки загальною площею 9,3973 га, що розташована на території Кіровської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, що більше ніж у 10 раз перевищила її стартовий розмір (8%).

Крім того, за результатами проведення аукціону сплачено максимальну річну орендну плату за 1 лот у розмірі 1 млн.210 тис. 35 грн. (або 37,95% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки). Така орендна плата сплачена за земельну ділянку загальною площею 96,2752 га, що розташована на території Кривобалківської сільської ради Саратського району Одеської області.

По зазначеним лотам, орендна плата встановлена в ході проведення аукціонів уже сплачена переможцями земельних торгів та надійшла до відповідних сільських бюджетів.

Загалом з початку 2018 року Головним управлінням реалізовані права оренди 135 земельних ділянок площею 3916,6369 га, завдяки чому до місцевих бюджетів області уже надійшла орендна плата у розмірі 17 млн. 164 тис.095 грн.

Незважаючи на ускладення процедури підготовки лотів, яка полягає у необхідності складання документації з оцінки земель та агрохімічних паспортів земельних ділянок, за неповні 8 місяців поточного року річна орендна плата сягла рівня надходжень за весь 2017 рік та досягнуті рекордні показники річної орендної плати.