За І півріччя 2019 року Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській реалізовані права оренди 196 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на загальну площу 4218 га.

При стартовій ставці річної орендної плати на рівні 8% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, середня ставка орендної плати по проданим лотам підвищена до 14,75% від нормативної грошової оцінки.

За результатами проведених у першому півріччі аукціонам до місцевих бюджетів області надійшла річна орендна плата на загальну суму 16 млн 886 тис. грн. При цьому, середня вартість оренди 1 га земельних ділянок склала 4003 грн.

Найбільшу кількість прав оренди та площу земельних ділянок продано на території Ширяївського (56 ділянок площею 1750,7488 га) та Тарутинського (23 ділянки площею 378,7863 га) районів області.

Найвищі ставки орендної плати встановлено по земельних ділянках, розташованих на території Лиманського, Миколаївського, Кілійського, Овідіопольського, Балтського та Ізмаїльського районів області.

У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, який за результативністю аукціонів є рекордним, за шість місяців 2019 року площу проданих прав оренди земельних ділянок та обсяги надходжень від орендної плати за результатами торгів  збільшено на 30%.

Загалом кількісні показники реалізації повноважень щодо конкурентної передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на території Одеської області щороку збільшуються не менше ніж на третину.