За результатами проведених у 2018 році аукціонів на території Одеської області продано права оренди 500 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 11 886,64 га. Так, у 2018 році Головним управлінням реалізовано найбільшу кількість прав оренди за усі 6 років здійснення повноважень щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення та більше ніж вдвічі перевищено показники результативності аукціонів за 2017 рік (продано 234 прав площею 5568,24 га).

Середня ставка по укладеним за результатами торгів договорам оренди склала 16,8% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок та вдвічі перевищила стартову ставку, встановлену на рівні 8%.

Завдяки проведеним аукціонам до місцевих бюджетів області забезпечено надходження річної орендної плати у розмірі 51 млн. 789 тис. грн. та склала 49% від сукупної орендної плати, яка надійшла за результатами торгів до місцевих бюджетів за останні шість років.

Зазначена оренда плата буде щороку надходити до відповідних місцевих бюджетів впродовж всього строку дії договорів оренди.

Незважаючи на ускладення процедури підготовки лотів та запровадження практики проведення земельних торгів у електронній формі, за минулий рік орендна плата, кількість та площа проданих лотів сягли рекордного рівня.

Так, Головне управління залишатися більш ефективним розпорядником земель – в Одеській області зберігається майже дворазовий розрив між середніми ставками приватних та державних земель сільськогосподарського призначення на користь останніх.