Відповідно до статті 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земель населених пунктів проводиться не рідше ніж кожні 5-7 років.

Згідно з положеннями пункту 271.2 Податкового кодексу України у разі, якщо рішення про затвердження нормативної грошової оцінки земель населених пунктів оприлюднюються до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

З урахуванням зазначених норм законодавства, проведення нормативної грошової оцінки здійснюється по оціночних роках, які складаються з другого півріччя попереднього року та півріччя року, у якому необхідно затвердити нормативну грошову оцінку земель.

З метою забезпечення періодичності оновлення нормативної грошової оцінки Головне управління вживає організаційні заходи щодо актуалізації нормативної грошової оцінки земель 7 населених пунктів, по яким таку оцінку востаннє проведено у 2011 році.

Так, за рахунок коштів місцевих бюджетів до 15.07.2018 року необхідно забезпечити складання та затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель смт Авангард та с. Прилиманське Авангардівської селищної ради Овідіопольського району, м. Чорноморськ, с. Бурлача Балка, с. Малодолинське, с. Олександрівка Чорноморської міської ради та м. Ізмаїл Одеської області.

Довідково: загальна кількість населених пунктів Одеської області складає 1176, по яким наявна чинна нормативна грошова оцінка та кожні 5-7 років забезпечується періодичне її оновлення.