За І півріччя 2017 року Головним управлінням Держгеокадастру області організовано проведення земельних торгів з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 3000,94 га.

          За результатами проведених земельних торгів продано права оренди 103 земельних ділянок загальною площею 2493,53 га. Загалом до сільських та селищних бюджетів впродовж трьох банківських днів з дня проведення аукціонів надійшла річна орендна плата у розмірі 7 млн. 929 тис. грн.

          При стартовій ставці річної орендної плати, встановленої на рівні 8% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, середня ставка річної орендної плати за результатами торгів склала 11,97%, що у розрахунку на 1 гектар становить 3380 грн.

        Крім того, до державного бюджету перераховано гарантійні внески переможців торгів, які не сплатили річну орендну плату у розмірі 44,823 тис. грн.

        Найвищі ставки орендної плати встановлено по земельних ділянках, розташованих на території Лиманського, Ширяївського, Березівського, Великомихайлівського, Болградського та Білгород-Дністровського районів.

        Найбільшу кількість прав оренди земельних ділянок продано на території Тарутинського (31), Подільського(23) та Ширяєвського (22) районів.

        Кількість проданих прав оренди земельних ділянок та сукупний розмір річної орендної плати у 1 півріччі 2017 року перевищили показники аналогічного періоду 2016 року більше ніж у два рази.

        Разом з тим, середня ставка річної орендної плати по проданим лотам за вказаний період сягнула максимальної ставки, що встановлена податковим законодавством при укладанні договорів оренди земельних ділянок на безконкурентних засадах.

ГУ_Держгеокадастру_доповідь

ГУ_Держгеокадастру_доповідь1