Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31.01.2018 № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» доручено Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру починаючи з 1 лютого 2018 р. забезпечити передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

На території Одеської області створено 25 об’єднаних територіальних громад, яким відповідно до наведеного розпорядження необхідно передати у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.

Наказом Держгеокадастру від 15.03.2018 № 45 зобов’язано провести у 2018 році інвентаризацію земель на території об’єднаних територіальних громад несформованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, відомості про які відсутні у Державному земельному кадастрі.

Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області на сьогодні вже передані земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення до комунальної власності першим двом об’єднаним територіальним громадам, а саме Лиманській та Авангардівській назагальній площі 1136,3 га.