З липня 2015 року на Публічній кадастровій карті України запроваджено електронну послугу замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, яка дала можливість скоротити процедуру оформлення заяви до декількох хвилин, а розрізнення функції реєстрації цієї заяви та обробки звело до мінімуму можливість зловживань.
На території Одеської області за січень 2019 року on-line замовлення витягів здійснили 20446 громадян.
Найбільше електронною послугою: «Замовлення витягу», скористались по наступним районам області: Білгород-Дністровський (3289), Ренійський (2536), Татарбунарський (1993), Овідіопольський (1589), м. Одеса (1275), Біляївський (1095), Любашівський (987), Лиманський (733), Тарутинський (719), Кодимський (609).
Отримати витяг громадяни могли у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирали самі при замовленні.
Вартість послуги складає 5% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.
Тепер відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» витяг про будь-яку земельну ділянку на території України може отримати будь-який громадянин або юридична особа за умови їх ідентифікації.
Слід звернути увагу, що в разі звернення громадян або юридичних осіб, які не є власниками або користувачами земельної ділянки, інформацію про яку вони бажають отримати з Державного земельного кадастру, витяг надається без персональних даних власника або користувача цієї ділянки.
Також з початку жовтня 2015 року запроваджено нову електронну послугу on-line замовлення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба.
Відомості про нормативну грошову оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них. З початку 2019 року цим сервісом вже скористалися по 12700 земельним ділянкам.
Довідково:
Замовлення витягів здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру та Головного управління Держгеокадастру у Одеській області.
Переглянути відео презентацію електронної послуги «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру» можна тут.