З липня 2015 року на Публічній кадастровій карті України запроваджено електронну послугу замовлення витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, яка дала можливість скоротити процедуру оформлення заяви до декількох хвилин, а розрізнення функції реєстрації цієї заяви та обробки звело до мінімуму можливість зловживань.

             На території Одеської області за цей період on-line замовлення здійснили 19783 громадянина.

         Найбільше електронною послугою скористались по земельним ділянкам Овідіопольського (4856), Лиманського (3729), Біляївського (1801), Окнянського (1144), Роздільнянського (734), Білгород-Дністровського (647), Великомихайлівського (482) та Тарутинського (405) районів області, а також у м. Одесі (2169).

         Отримати витяг громадяни могли у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирали самі при замовленні.

      Вартість послуги складає 5% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Всі отримані кошти спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України.

        Тепер відповідно до Закону України «Про Державний земельний кадастр» витяг про будь-яку земельну ділянку на території України може отримати будь-який громадянин або юридична особа за умови їх ідентифікації.

         Слід звернути увагу, що в разі звернення громадян або юридичних осіб, які не є власниками або користувачами земельної ділянки, інформацію про яку вони бажають отримати з Державного земельного кадастру, витяг надається без персональних даних власника або користувача цієї ділянки.

      Також з початку жовтня 2015 року запроваджено нову електронну послугу on-line замовлення витягу з технічної документації  про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба.

         Відомості про нормативну грошову оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них. З початку року цим сервісом вже  скористалися по 3620 земельним ділянкам.

 Довідково:

      Замовлення витягів здійснюється через Публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру та Головного управління Держгеокадастру у Одеській області.

       Переглянути відео презентацію електронної послуги «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру» можна тут.